• داشبورد پزشکان
  داشبورد پزشکان

  داشبورد ویژه پزشکان کلیه امکانات مورد نیاز پزشکان را در بالاترین سطح امنیت و ساده ترین شکل  فراهم کرده و شما را از هر جهت بی نیاز میکند .

physicion

medical center

medical service

خدمات دکتر ایرانیان

 • پرسش و پاسخ
  پرسش و پاسخ

  سامانه پرسش و پاسخ پزشکی با امکان ارتباط مستقیم بیمار و پزشک و لینک مستقیم به پروفایل پزشکان

 • رزرو وقت آنلاین
  رزرو وقت آنلاین

  به روز ترین و کاملترین سامانه رزوراسیون وقت آنلاین با امکان پرداخت ویزیت ، دارای اپراتور کمکی حقیقی

 • تجهیزات پزشکی
  تجهیزات پزشکی

  واردات و توزیع انواع تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی و بیمارستانی با مناسب ترین کیفیت در اسرع وقت

 • کارت سلامت
  کارت سلامت

  در دو نوع کارت سلامت کیمیا و کارت تخفیف سلامت در حوزه سلامت و پزشکی و کارت های تخفیف دار 

 • تجهیز و تدارکات
  تجهیز و تدارکات

  تامین انواع تجهیزات شامل : مواد غذایی ، مواد مصرفی ، کالای بادوام و سایر اقلام مورد نیاز مراکز پزشکی

 • خدمات حقوقی
  خدمات حقوقی

  ارائه انواع خدمات جامع حقوقی زیر نظر وکلای زبده و موسسه حقوقی مجرب ، وکالت در تمامی موارد

 • داشبورد مطب
  داشبورد مطب

  داشبورد مطب پزشکان ، دستیاری تمام عیار برای همه پزشکان و مراکز درمانی و پزشکی

 • خدمات مدیا
  خدمات مدیا

   طراحی و چاپ ، هدایای تبلیغاتی ، فیلمبرداری و عکاسی و ساخت تیزر ،طراحی وب سایت و اپلیکیشن

 • خدمات IT
  خدمات IT

  UPS، سخت افزار ، نرم افزار ، آنتی ویروس ، شبکه ، تلفن سانترال،دوربین مدار بسته ، تجهیزات کنترل تردد

 • بانک رفرنس
  بانک رفرنس

  کاملترین و بروزترین کتاب ها و مجلات و منابع پزشکی با مناسب ترین قیمت و دسترسی آسان و کاربردی

 • استاندارد سازی
  استاندارد سازی

  ممیزی و ارائه انواع استاندارد های داخلی و بین المللی در حوزه پزشکی و سلامت  از موسسه های معتبر

 • بانک اطلاعات پزشکان
  بانک اطلاعات پزشکان

  کاملترین و بروزترین بانک اطلاعاتی پزشکان سراسر کشور با امکان ارتباط مستقیم به سیستم پرسش و پاسخ

 • اشتراک ویدیو
  اشتراک ویدیو

  سامانه اشتراک ویدیویی جامع و تخصصی در حوزه پزشکی و سلامت و بهداشت با امکان ساخت فیلم توسط ما

علل شایع خارش سر و درمان های گیاهی

علل شایع خارش سر و درمان های گیاهی اگر گاهى پوست سر در حالت سلامتى شروع به خارش نمود، عوامل آن گرمى هوا، عرق کردن پوست، کثیفى سر، وجود گرد و غبار در سر، ضعف، زکام، گریپ، تولید چربى بر پوست سر و جوش‏هاى پوستى روى سر مى‏باشد.

ا

Itchy head

گر گاهى پوست سر در حالت سلامتى شروع به خارش نمود، عوامل آن گرمى هوا، عرق کردن پوست، کثیفى سر، وجود گرد و غبار در سر، ضعف، زکام، گریپ، تولید چربى بر پوست سر و جوش‏هاى پوستى روى سر مى‏باشد. خارش سر از گرماى هوا و یا عرق کردن: با تغییر مکان و شستشو با آب سرد مرتفع مى‏گردد.

خارش سر در اثر گرد و غبار یا کثیفى: با شستشو رفع مى‏گردد. خارش سر در اثر ضعف: سورنجان، زردچوبه، مرمکى، مقل ازرق، سنامکى، هلیله سیاه، پوست هلیله زرد، خلال نارنج، مستکى رومى، هل رسمى، گل محمدى و انقوزه‏ى خشک از هرکدام 10 گرم، باهم مخلوط کنید و بسیار نرم بسایید. آن را با 50 گرم مویز کوبیده شده و کمى عسل مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید. سپس آنها را به صورت گلوله‏هایى کوچک به اندازه‏ى یک عدد نخود بسازید و در ظرفى سربسته ریخته و در جایى خنک مانند یخچال نگهدارى کنید. - هر روز صبح، ظهر و شب هربار 2 تا 3 عدد از آن را همراه با مقدارى آب هویج میل کنید. - پنجاه گرم ورون خشک را در یک لیتر آب سرد به مدت 2 ساعت بخیسانید، سپس ده دقیقه جوشانده، بعد به مدت 10 دقیقه آن را دم کنید. آب آن را صاف و با عسل شیرین سازید و هر روز صبح، ظهر و شب هربار یک فنجان از آن را بنوشید.

- تخم بالنگو را هر روز بجوشانید و با آن شربت درست کنید و آب و دانه را باهم میل نمایید. - هر روز صبح و شب هربار یک لیوان آب هویج بنوشید یا کته برنج را با پنیر و پرتقال حد اقل روزى یک‏بار بخورید. - ضمنا مى‏توانید از خوراکى‏هاى زیر بیشتر استفاده نمایید. -

سیب درختى، گلابى، موز، انار، انگور، توت فرنگى، انجیر، پیاز، برگ چغندر، اسفناج، هویج، بادام، بلوط، جو، لوبیا، عدس، گندم بوداده. خارش سر در اثر زکام و گریپ: اسطوخدوس هندى، مرزنجوش، بابونه شیرازى، بادرنجبویه، پرسیاوشان، گل نیلوفر، مغز ناخنک، تخم گشنیز، تخم کاسنى، ریشه کاسنى، مخلصه، پوست هلیله زرد، ریوند چینى، پوست خشخاش، سنامکى، گل محمدى، تاجریزى، رازیانه از هرکدام 10 گرم مخلوط و نیم‏کوب کنید. سپس به ده قسمت مساوى تقسیم کرده و هر شب یک قسمت از آن را در یک و نیم لیوان آب جوش بخیسانید و صبح در همان آب بجوشانید بعد آب آن را صاف و شیرین کرده قبل از صبحانه بنوشید و مجددا تفاله‏ى آن را در یک و نیم لیوان آب جوش خیسانده و شب آن را جوشانده، آب آن را شیرین و قبل از شام بنوشید. ضمنا هنگام جوشیدن حتما بخور آن را به سر و مغز بدهید.

خارش سر در اثر چرب بودن پوست سر: باید بدانیم که علت آن مصرف زیاد چربى‏ها به عنوان غذاى روزانه در نتیجه جمع شدن چربى در زیر پوست مى‏باشد. گل ریواس، گل ختمى و کتیرا از هرکدام 30 گرم. شنبلیله خشک، شاهتره و گل بنفشه از هرکدام 10 گرم. لیمو عمانى یا پوست لیموترش خشک شده از هر کدام 300 گرم همه را مخلوط کرده و با یک کیلوگرم سدر مخلوط کنید. یک روز در میان به حمام بروید و به مقدار لازم از دارو را با آب گرم به صورت خمیر درآورده (مى‏توانید مقدارى ماست نیز اضافه نمایید) و کمى بماند سپس با آن پوست سر را شستشو دهید. حدود 15 تا 30 دقیقه روى سر بماند بعد با آب بشویید. یک روز در میان به حمام بروید و مقدارى سبوس برنج و مقدارى میوه کاج را باهم بجوشانید و آن را صاف کنید. بعد کمى نشادر را در آب صاف کرده حل کنید و سر را با آن خوب شستشو دهید. مدتى روى سر بماند بعد دوش بگیرید. خارش سر از جوش‏هاى روى پوست سر: با استفاده از داروى ضد چربى و یا صابون و شامپوهاى مناسب سر را شستشو دهید و یا از داروى زیر استفاده کنید. لیمو عمانى، مویز، آلوچه براقانى، آلوى بخارا، تخم گشنیز، عناب، زرشک، پوست خشخاش، تخم کاسنى و ریشه کاسنى از هرکدام 50 گرم، شاهتره 10 گرم، و گزنه 20 گرم و تمر هندى 100 گرم همه را پس از نیم‏کوب کردن (به‏طورى که هسته‏هاى آلو و آلوچه‏ها شکسته نشود) مخلوط کرده و به ده قسمت مساوى تقسیم کنید و هر شب یک قسمت از آن را در یک و نیم لیوان آب جوش ریخته و بخیسانید و صبح با همان آب بجوشانید. سپس آب آنکه به نصف رسید صاف و شیرین کرده، بنوشید. گل پنیرک، گل نیلوفر، گل محمدى، سناى مکى، مخلصه، شاهتره، تخم خشخاش، تخم کاهو، تخم کاسنى، تخم خرفه، تخم گشنیز، بالنگو و ریوند چینى از هرکدام 20 گرم مخلوط و بسیار نرم بسایید. هر روز صبح، ظهر و شب یک قاشق شربت‏خورى از آن را در دهان ریخته و با کمى آب بخورید و یا همان مقدار را با یک فنجان آب سرد و شکر مخلوط کرده، میل نمایید. ضمنا اگر دچار یبوست هستید سعى کنید به خوبى برطرف گردد. از خوردن تخم‏مرغ، انواع فلفل، ادویه‏ جات و چربى‏جات نیز پرهیز کرده و توصیه مى‏شود که حجامت کنید.

 

منبع: سایت جامع طب سنتی ایران

ویکی سلامت

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به گسترش راه نو سانا می باشد. Copyright © 2017 doctoriranian.com. All rights reserved v